Κανελλόπουλος: Έδωσε ασίστ στο ντεμπούτο του με την Ελσίνκι (vid)

O Έλληνας μέσος Γιώργος Κανελλόπουλος έκανε το επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Ελσίνκι, αγωνίστηκε βασικός στη νίκη επί της Μαριέχαμν με 3-0 και έδωσε ασίστ.

Την πρώτη του επίσημη εμφάνιση με τη φανέλα της Ελσίνκι έκανε ο Γιώργος Κανελλόπουλος. Ο 22χρονος κεντρικός μέσος ξεκίνησε βασικός και έπαιξε για ένα ημίχρονο στη νίκη της νέας του ομάδας κόντρα στη Μαριέχαμν με 3-0 για το Liigacup Φινλανδίας και συνδύασε το ντεμπούτο του με ασίστ.

Στο 24ο λεπτό του ματς ο νεαρός χαφ έκλεψε τη μπάλα κάτω από το κέντρο, την κουβάλησε, πάσαρε στον Μεριλουότο, ο οποίος πάτησε περιοχή και με σουτ έκανε το 1-0. Ο Κανελλόπουλος προέρχεται από τις ακαδημίες του Αστέρα Τρίπολης και στις 14 Ιανουαρίου υπέγραψε για πρώτη φορά σε ομάδα του εξωτερικού.