Λιβάγια: Έχασε το χατ τρικ λόγω... Πανένκα (vid)

Ο Μάρκο Λιβάγια πλήρωσε την απόφασή του να εκτελέσει αλά... Πανένκα πέναλτι στις καθυστερήσεις κόντρα στην Γκορίτσα και σπατάλησε μια ιδανική ευκαιρία να ολοκληρώσει το ματς με χατ τρικ.

Μια ανάσα από το χατ τρικ βρέθηκε ο Μάρκο Λιβάγια στην αναμέτρηση της Χάιντουκ απέναντι στην Γκορίτσα, όμως τελικά προδόθηκε από... υπέρμετρη αυτοπεποίθηση.

Αφού είχε φροντίσει να πετύχει δυο γκολ για την ομάδα του, ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ έστησε τη μπάλα στην άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις με την ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Παρόλα αυτά, ο Κροάτης αποφάσισε να εκτελέσει το πέναλτι αλά Πανένκα και έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία, μένοντας έτσι μακριά από το χατ τρικ. Για την ιστορία η Χάιντουκ τελικά επικράτησε 3-1 και πλησίασε στο -5 τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ που έχει στρογγυλοκαθίσει στην κορυφή της βαθμολογίας.