Φούντας: Γκολ στο 95' και νίκη στο ντεμπούτο του Ρούνεϊ στον πάγκο (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Ταξιάρχης Φούντας συνεχίζει τα... τρελά του στο MLS και ήταν εκείνος που σκόραρε στο 95' της αναμέτρησης της DC United με την Orlando City, χαρίζοντας τη νίκη (2-1) στην ομάδα του στο ντεμπούτο του Ρούνεϊ στον πάγκο.

Ο Taxi, όπως τον φωνάζουν στην ομάδα της Γουάσινγκτον, βρέθηκε εκεί ακριβώς που έπρεπε για να πάρει το άμεσο γύρισμα από αριστερά και να κάνει κι εκείνος το πλασέ πάνω στην κίνηση για να σκοράρει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης με την Orlando.

Ο Γουέιν Ρούνεϊ που ανέλαβε την πρόκληση της καθοδήγησης της ομάδας του Φούντα έκανε ντεμπούτο στην άκρη του πάγκου και είδε τον Έλληνα επιθετικό να του χαρίζει το θετικό αποτέλεσμα στο πρώτο του ματς ώστε να κάνει ποδαρικό με το δεξί.