Αργεντινή: Τερματοφύλακας έχασε τρεις φορές τη μπάλα και δέχθηκε γκολ (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Χόιος της Βελέζ θα ψάξει παντού στο διαδίκτυο για να «κατέβει» το βίντεο με τις τρομερές γκάφες που έκανε με τη μπάλα στο 3ο λεπτό της ισόπαλης (1-1) αναμέτρησης με την Γοδόι Κρουζ.

Ο τερματοφύλακας της ομάδας από το Μπουένος Άιρες πίστευε ότι είχε τη μπάλα υπό τον πλήρη έλεγχό του λίγα μέτρα δίπλα από την εστία του, έπειτα από στατική φάση των αντιπάλων.

Αρχικά του φεύγει προς τα πίσω δίχως να το καταλάβει. Έπειτα προσπαθεί να την προλάβει, την διώχνει ξανά και νομίζει ότι έχει δοθεί κόρνερ. Βλέπει τον Μπάριος να πλησιάζει, πάει να μπλοκάρει, αλλά την ξαναχάνει.

Και κάπως έτσι έρχεται το γκολ για την Γοδόι Κρουζ. Ευτυχώς για τον Χόιος, ο Γοδίν κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελικό 1-1 στο 15ο λεπτό από ασίστ του άλλοτε φουλ μπακ των Παναθηναϊκού και ΑΕΚ, Εμάνουελ Ινσούα.