Κορονοϊός: Επτά γκολ στο ημίχρονο η Μπενφίκα στο ματς... παρωδία με την Μπελενένσες!

Εφιαλτικό 45λεπτο για τη Μπελενένσες των εννέα παικτών, μιας και βρίσκεται πίσω στο σκορ από τη Μπενφίκα με 7-0. Ξέσπασε ο πρόεδρός της.

Παρά την κορονο-κρίση στις τάξεις της Μπελενένσες με 14 παίκτες θετικούς στην Covid-19, το ματς απέναντι στη Μπενφίκα άρχισε κανονικά και οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με εννέα παίκτες και δύο τερματοφύλακες! Στο ματς... παρωδία η ομάδα του Βλαχοδήμου φρόντισε να μπει πολύ δυνατά στο πρώτο 45λεπτο να τα δώσει όλα και να προηγείται 7-0! Μάλιστα, μετά το τελευταίο σφύριγμα του ημιχρόνου, ο πρόεδρος της Μπελενένσες, Ρουί Πέδρο Σοάρες ξέσπασε σε κλάματα...