Ολλανδία - Ελλάδα: Κάκωση στο γόνατο ο Κώστας Αντετοκούνμπο

Σπύρος Μαρκεζίνης
ο Κώστας Αντετοκούνμπο με την Εθνική ομάδα

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο έκανε αισθητή την παρουσία του στην άμυνα της Εθνικής με αντίπαλο την Ολλανδία, αλλά αποχώρησε κουτσαίνοντας από το παρκέ.

Η Εθνική Ελλάδας ομάδα βρίσκεται στη Χάγη όπου και αντιμετωπίζει την εθνική Ολλανδίας στο πλαίσιο των «παραθύρων» για τα προκριματικά του Eurobasket του 2025, με τους παίκτες της «γαλανόλευκης», ενώ είχαν πραγματοποιήσει καλό πρώτο δεκάλεπτο στην άμυνα, στο δεύτερο φάνηκαν να χάνουν την επαφή με τους γηπεδούχους, ωστόσο κατάφεραν να βρουν πάλι τα πατήματά τους και να πάνε στα αποδυτήρια όντας -7 και το σκορ στο 39-32.

Ένας από τους καλύτερους παίκτες του Βασίλη Σπανούλη, ο Κώστας Αντετοκούνμπο που τελείωσε την πρώτη περίοδο με 3 τάπες, αποχώρησε από το παρκέ κουτσαίνοντας καθώς υπέστη κάκωση στο γόνατο και δεν θα αγωνιστεί στο δεύτερο μισό. Ενοχλήσεις ωμοπλάτη έχει από το πρωί και ο Ναζ Μήτρου Λονγκ και ακόμα η συμμετοχή του είναι αμφίβολη.