Χόρνετς - Μπακς 104-114: Ο Γιάννης... άγγιξε το triple double και υπέγραψε τη νίκη! (vid)

Νίκος Καρφής

Oι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες μετά το 114-104 επί των Χόρνετς, με τον Αντετοκούνμπο να αγγίζει το triple double.

Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Επιστροφή στις καλές εμφανίσεις και τις νίκες για τους Μπακς. Τα.... ελάφια δεν είχαν πρόβλημα να επικρατήσουν με 114-104 των Χόρνετς και με αυτόν τον τρόπο πήγαν στο 38-23, όντας στην 4η θέση της Ανατολής. Στον αντίποδα οι σφήκες έπεσαν στο 30-31.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για άλλη μια φορά κυρίαρχος και τελείωσε την αναμέτρηση με 29 πόντους (11/19 σουτ, 2/4 τρίποντα, 5/5 βολές), 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 κλεψίματα. O Λόπεζ είχε 22,ο Μίντλετον 17, ενώ ο Χόλιντεϊ πρόσθεσε 12 με 10 ριμπάουντ.

Για την ομάδα της Σάρλοτ 25 είχε ο Γκρέιαμ και 21 με 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ ο εντυπωσιακός dunker Μπρίτζες.

Αντετοκούνμπο, Μίντλετον και Χόλιντεϊ καθάρισαν τη νίκη για τα ελάφια στα τελευταία λεπτά, ενώ οι Χόρνετς το πάλεψαν όσο μπορούσαν, αλλά δεν ήταν αρκετό για να επικρατήσουν της 3ης καλύτερης ομάδας στην Ανατολή.

Oι Μπακς τελείωσαν το ματς με 9/35 τρίποντα, αλλά αυτό δεν τους στοίχισε.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αντετοκούνμπο: Φτιάχνει τις βολές λίγο πριν το κρισιμότερο σημείο της σεζόν! (pics)

Ουόριορς - Μάβερικς 103-133: Ο 39άρης Ντόντσιτς... κατάπιε το Γκόλντεν Στέιτ! (vid)

Ράπτορς - Νετς 103-116: Με θετικό Μάικ Τζέιμς το Μπρούκλιν! (vid)

Σέλτικς - Θάντερ 115-119: Με Ποκουσέφσκι νίκησαν μετά από 14 ματς! (vid)

Χόρνετς - Μπακς 104-114: Η... παράσταση του Greek Freak! (vid)