Μπακς – Σέλτικς 121-119: Ο Αντετοκούνμπο έκανε τη δεύτερη χειρότερη επιθετική βραδιά του φέτος

Οι 13 πόντοι που σημείωσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κόντρα στους Σέλτικς συνιστούν τη δεύτερη χειρότερη επιθετική επίδοση του Greek Freak σε 42 συμμετοχές φέτος.

Οι Μπακς γλίτωσαν τα χειρότερα στο φινάλε του αγώνα με τους Σέλτικς αφού ο Τάις αστόχησε ελεύθερος από τη γωνία, επικρατώντας με σκορ 121-119 και φτάνοντας τις οκτώ συνεχόμενες νίκες στην κανονική περίοδο.

Όσον αφορά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο Έλληνας σούπερ σταρ των Μπακς πάτησε ξανά παρκέ, ξεπερνώντας το πρόβλημα στο αριστερό γόνατο που του στέρησε τη συμμετοχή στο ματς με την Ιντιάνα, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 13 πόντους (4/7 βολές, 3/8 δίποντα, 1/3 τρίποντα), 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 5 λάθη στα 33 λεπτά που έμεινε στο παρκέ.

Οι 13 πόντοι που πέτυχε ο Αντετοκούνμπο συνιστούν τη δεύτερη χειρότερη επιθετική επίδοσή του φέτος έπειτα από τους 9 πόντους που σημείωσε στην αναμέτρηση με το Μαϊάμι στις 29 Δεκεμβρίου, έχοντας 3/5 βολές, 3/7 δίποντα, 0/2 τρίποντα σε εκείνο το ματς.