Κλίπερς: Έχασαν το 8ο ματς, έχοντας νωρίτερα προβάδισμα τουλάχιστον 15 πόντων!

Ο Καουάι Λέοναρντ ζήτησε να αλλάξουν τα πράγματα στους Λος Άντζελες Κλίπερς, μετά από την 8η ήττα, έχοντας νωρίτερα διαφορά τουλάχιστον 15 πόντων, από την αρχή της περασμένης σεζόν!

Υπάρχει πρόβλημα. Με αποδείξεις! Οι Λος Άντζελες Κλίπερς γνώρισαν την ήττα από τους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς, έχοντας διαφορά 22 πόντων και ενώ στο ρολόι απέμεναν 15 λεπτά αγώνα! Δεν ήταν η πρώτη, ούτε καν η δεύτερη φορά, μετρώντας από την αρχή της περασμένης σεζόν. Ήταν η 8η (!), επίδοση που κατατάσσει την ομάδα του Τάιρον Λου στην πρώτη θέση τούτης της ανεπιθύμητης λίστας.

«Πρέπει να αλλάξουμε, αρκετά», είπε μετά το τέλος του αγώνα ο Καουάι Λέοναρντ και πρόσθεσε: «Πρέπει να γίνουμε καλύτεροι». Οι Ουόριορς επικράτησαν με το απίθανο επί μέρους σκορ 52-18 (!) στα τελευταία 15 λεπτά. «Δεν πρόκειται να σας πω τι είπαμε στα αποδυτήρια, αυτά μένουν εκεί. Το τρίτο δωδεκάλεπτο μας ήταν άθλιο στην άμυνα. Μπόρεσαν να πετύχουν εύκολα καλάθια, χωρίς αντίσταση», πρόσθεσε ο Λέοναρντ.