Μάτζικ - Πίστονς 116-112

Μεγάλο παιχνίδι στο Ορλάντο με τους Μάτζικ να επικρατούν στην παράταση των Πίστονς με 116-112 και να μένουν στην 8η προνομιούχα θέση που οδηγεί στα Playoffs.

Μεγάλο ματς στο Ορλάντο και μεγάλη νίκη των Μάτζικ. Οι… μπλε στην προσπάθεια που κάνουν για να προλάβουν το… τρένο των Playoffs, μπορεί να δυσκολεύτηκαν καθώς χρειάστηκαν και την παράταση, αλλά κέρδισαν τους Πίστονς με 116-112. Μια νίκη που τους κρατάει στην 8η θέση της περιφέρειάς τους με 24-31, με τα… πιστόνια να πέφτουν στο 19-38.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός με τον Βούτσεβιτς και ενώ το σκορ ήταν 105-105 να πετυχαίνει τρίποντο 5 δεύτερα πριν το τέλος. Εκεί όμως που όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα κέρδιζαν, ο Γκάλογουέϊ με δικό του τρίποντο έστειλε το ματς στην παράταση. Στον έξτρα χρόνο οι Μάτζικ ήταν καλύτεροι και πήραν μια σημαντική νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Γκόρντον με 25 πόντους έχοντας επίσης 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ, με τον Φουλτζ να τον ακολουθεί με 22 και 10 ασίστ, ενώ ο Βούτσεβιτς με τον Φουρνιέ είχαν από 19. Για τους ηττημένους πρώτος σκόρερ ήταν ο Γουντ με 26, ο Μέικερ είχε 18 και ο Σνελ 16.