Τίμπεργουλβς - Νάγκετς 98-100

Οι Τίμπεργουλβς ήταν πολύ σκληροί για να πεθάνουν αλλά το καλάθι του Γιόκιτς 2'' από το τέλος της παράτασης έδωσε στους Νάγκετς τη νίκη με 100-98.

Οι Νάγκετς έκαναν ό,τι μπορούσαν για να μην νικήσουν στη Μινεσότα.

Οι Τίμπεργουλβς κατάφεραν και πήγαν το ματς στην παράταση παρά το ότι ήταν πίσω στο σκορ μετά το ημίχρονο. O Tάουνς ήταν αυτός που με τρίποντο στο τέλος έκανε το 90-90 και οδήγησε το ματς στην παράταση. Εκεί, οι Νάγκετς έδειξαν και πάλι να κρατούν τη νίκη στα χέρια τους. Όμως ο Κόβινγκτον με λέι απ έκανε το 98-98

Ο Γιόκιτς όμως δεν αστειευόταν και με δικό του καλάθι 2'' από το τέλος, το Ντένβερ πήρε τη νίκη και ανέβηκε στο 7-2, ενώ οι Τίμπεργουλβς έπεσαν στο 5-4.

Ο Γιόκιτς με 20 πόντους ξεχώρισε για τους νικητές, ενώ για τους γηπεδούχους Ουίγκινς και Τάουνς είχαν από 25 πόντους.

Τα δωδεκάλπετα: 27-27,24-22,13-27,26-14