Μπακς - Τζαζ 117-100

Παναγιώτης Δαλαταριώφ

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει... παπάδες με 37 πόντους και 13 ριμπάουντ, οι Μπακς νίκησαν άνετα τους Τζαζ με 117-100.

Οι Μπακς ξεκίνησαν εξαιρετικά το ματς κόντρα στους Τζαζ με την πρώτη περίοδο να τους βρίσκει στο +10. Η ομάδα της Γιούτα στη συνέχεια πλησίασε, αλλά τα «ελάφια» είχαν τον τρόπο να βρουν και πάλι το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι και να κλείσουν το ημίχρονο στο +9.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα του Kιντ ήταν σοβαρή κράτησε τη διαφορά και με επί μέρους σκορ 32-24 βάδιζε σιγά-σιγά προς την 15η φετινή νίκη.

Και την πέτυχε με τον Αντετοκούνμπο να είναι σε ακόμα ένα ματς εξαιρετiκός με 37 πόντους, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 39 λεπτά.

Ανταγωνιστικές αποδόσεις στο Μάντσεστερ Γιουν. – Μάντσεστερ Σίτι με 0% Γκανιότα* στη Novibet. *Το 0% γκανιότα αφορά την επιλογή ''Νικητής αγώνα'' πριν την έναρξη σε επιλεγμένα παιχνίδια. (21+)!

Μίντλετον και Μπλέντσο είχαν από 20 πόντους ενώ ο Μπρόγκτον 16.

Από την άλλη, οι Τζαζ έπεσαν στο 13-14, με τους Γκομπέρτ και Μπιουρκς να σημειώνουν από 20 πόντους, οι οποίοι όμως δεν ήταν αρκετοί.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-19,22-23,32-24, 34-34