Μαριάνοβιτς: Έχασε βολές ώστε να... μοιράσει δωρεάν κοτόπουλο στους οπαδούς (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Μπόμπαν Μαριάνοβιτς κάνοντας νόημα στους οπαδούς των Κλίπερς

Οι Ρόκετς μπορεί να ήταν μπροστά στο σκορ με διαφορά 8 πόντων, ωστόσο ο Μαριάνοβιτς φαίνεται πως επέλεξε να χάσει επίτηδες βολή ώστε να έχει 0/2 στην τέταρτη περίοδο.

Ένα αρκετά ιδιαίτερο περιστατικό συνέβη κατά τη διάρκεια του τέταρτου δωδεκαλέπτου στην αναμέτρηση των Λος Άντζελες Κλίπερς με αντίπαλο τους Χιούστον Ρόκετς, σε ένα παιχνίδι το οποίο ολοκληρώθηκε 116-105 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Πιο συγκεκριμένα, ο Μπόμπαν Μαριάνοβιτς ενώ απέμεναν 4:44 λεπτά για το τέλος του αγώνα κέρδισε βολές στις οποίες ήταν άστοχος. Το περίεργο της υπόθεσης αποτελεί το γεγονός πως ο Σέρβος ψηλός φαίνεται να έχασε επίτηδες τη δεύτερη βολή, θέλοντας να «κεράσει» τους οπαδούς των γηπεδούχων δωρεάν κοτόπουλο, αφού στο συγκεκριμένο γήπεδο υπάρχει μία προσφορά κατά την οποία εάν ένας παίκτης χάσει δύο συνεχόμενες ελεύθερες βολές στο τελευταίο δωδεκάλεπτο, τότε οι φίλαθλοι μπορούν να πάρουν δωρεάν κοτόπουλο!