Σίξερς - Καβαλίερς: Τα τελευταία συναρπαστικά λεπτά της παράτασης στο «θρίλερ» (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Τα τελευταία λεπτά της παράτασης των Καβαλίερς με τους Σίξερς

Τα τελευταία λεπτά του αγώνα για το In-Season Tournament ανάμεσα στους Σίξερς και τους Καβαλίερες, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν τελικά με 122-119.

Σε απόλυτο «θρίλερ» εξελίχθηκε η αναμέτρηση του In-Season Tournament του NBA, με πρωταγωνιστές τους Κλίβελαντ Καβαλίερς και τους Φιλαδέλφεια Σίξερς, ο οποίος έληξε μετά από μεγάλη μάχη, 122-119.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον Γκάρλαντ και τους Καβαλίερς από το να φτάσουν στην επικράτηση, ωστόσο έδωσαν έναν πολύ μεγάλο αγώνα εντός παρκέ, σε ένα ματς όπου χρειάστηκε το επιπλέον πεντάλεπτο της παράτασης ώστε να βγάλει νικητή. Τελικά οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να περάσουν νικηφόρα από τη Φιλαδέλφεια, με τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης να είναι πραγματικά εντυπωσιακά.