Αντετοκούνμπο: Το Hack-a-Giannis των Πέισερς που τον έστελναν στις βολές (vid)

Γιάννης Σταυρουλάκης

Οι Πέισερς πάλεψαν για την ανατροπή κόντρα στους Μπακς ρίχνοντας τη διαφορά στους 6 πόντους για το φινάλε και κάνοντας συνεχώς φάουλ στον Γιάννη Αντετοκούνμπο, στέλνοντάς τον στη γραμμή των βολών.

Οι Μπακς έκαναν season-high σημειώνοντας 85 πόντους στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τους Πέισερς ενώ ο Τζρου Χόλιντεϊ εκτόξευσε τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της (+33), κάνοντας το 52-85 λίγο πριν από την ανάπαυλα.

Παρ' όλα αυτά, η Ιντιάνα μείωσε στους 6 στα 3:27 για το φινάλε (124-131), στέλνοντας τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στις βολές στην προσπάθειά τους να ολοκληρώσουν το comeback. Παρ' όλα αυτά, ο Αντετοκούνμπο είχε 5/8 βολές στα τελευταία 4 λεπτά, τελειώνοντας το ματς με 41 πόντους και αποκαλύπτοντας τον μεγάλο στόχο του στο All-Star Game.