Έφτασαν τις τέσσερις σερί νίκες οι Νικς, με ηγέτη τον Μπογκντάνοβιτς οι Χοκς (vids)

Οι Νικς επικράτησαν των Μπουλς στη Νέα Υόρκη και έφτασαν τις τέσσερις σερί νίκες στην κανονική περίοδο ενώ ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς κουβάλησε την Ατλάντα στο «διπλό» επί των Πέισερς.

Οι Νεοϋορκέζοι επιβλήθηκαν των Μπουλς με 109-104 στο Madison έχοντας ως πρωταγωνιστή τον R.J. Μπάρετ, ο οποίος σημείωσε 28 πόντους.

Ήταν η τέταρτη σερί νίκη στη regular season για τους Νικς που ανέβηκαν στο 34-42 στην Ανατολή κι έπονται των Χοκς (38-37) που βρίσκονται στη 10η θέση και έχουν ξεκάθαρο προβάδισμα για τη συμμετοχή στο play-in tournament.

Όσον αφορά τους Μπουλς, ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν σημείωσε 37 πόντους, τους 15 εξ αυτών στην τέταρτη περίοδο όμως οι προσπάθειές του δεν ήταν αρκετές για το Σικάγο που έπεσε στο 43-32.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-28, 53-50, 81-75, 109-104

Πέισερς-Χοκς 123-132

Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς σημείωσε 29 πόντους, οδηγώντας την Ατλάντα στη νίκη επί των Πέισερς με σκορ 123-132.

Ο Σέρβος περιφερειακός είχε άξιο συμπαραστάτη τον Κλιντ Καπέλα, ο οποίος τελείωσε το ματς με 22 πόντους και 15 ριμπάουντ ενώ σε ό,τι αφορά τον Τρέι Γιανγκ, πέτυχε 14 πόντους και έκανε season-high με 16 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-44, 63-74, 90-102, 123-132.