Τζαζ - Σανς 97-105: Συγκλονιστικός Μπούκερ και οκτώ σερί νίκες το Φοίνιξ

Ο Ντέβιν Μπούκερ έπαιξε με τη βελόνα στο κόκκινο στη Γιούτα, εκεί όπου οι Σανς επικράτησαν με σκορ 97-105 και έφτασαν τις οκτώ συνεχόμενες νίκες στην κανονική περίοδο.

Ο Μπούκερ ήταν συγκλονιστικός κόντρα στους Τζαζ, σημειώνοντας 43 πόντους με 16/28 σουτ και 12 ριμπάουντ, επίδοση που συνιστά ρεκόρ καριέρας για τον ηγέτη των Σανς που συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα στη Δύση με ρεκόρ 37-9.

Για το Φοίνιξ, ο Κρις Πολ σημείωσε τους 15 από τους 21 πόντους του στην τέταρτη περίοδο απέναντι στη Γιούτα που παρατάχθηκε δίχως τους Ντόνοβαν Μίτσελ και Ρούντι Γκομπέρ.

Ήταν η ένατη ήττα στα τελευταία 11 ματς για τους Τζαζ που στηρίχθηκαν επιθετικά στους Τζόρνταν Κλάρκσον (26π.), Χασάν Ουάιτσαϊντ (16π., 11ριμπ.) και Μάικ Κόνλεϊ (16π., 10ασ.).

Τα δωδεκάλεπτα: 18-39, 48-50, 64-74, 97-105.