Μπλέιζερς - Σανς 107-111: Απόδραση με Πολ στην παράταση

Γιάννης Σταυρουλάκης

Οι Σανς πέρασαν νικηφόρα από το Πόρτλαντ, επικρατώντας των Μπλέιζερς με 107-111 στην παράταση χάρη στη μεγάλη εμφάνιση του Κρις Πολ, ο οποίος έκανε double - double και έστειλε το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο.

Οι Σανς «κυνηγούν» τους πρωτοπόρους στη Δύση Ουόριορς του ρέκορντμαν Στεφ Κάρι και τα ξημερώματα της Τετάρτης 15/12, πέτυχαν μια σπουδαία νίκη στο Πόρτλαντ, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Κρις Πολ, ο οποίος πέτυχε μεταξύ άλλων το σουτ που έστειλε το ματς στην παράταση.

Από 'κει και πέρα, ο ΝτιΆντρε Έιτον σημείωσε 28 πόντους και 13 ριμπάουντ για τους Σανς που υποχρέωσαν τους Μπλέιζερς στην έκτη συνεχόμενη ήττα τους, παρά τις προσπάθειες του Ντέιμιαν Λίλαρντ (31 πόντοι, 11/31 σουτ).

Τα δωδεκάλεπτα: 21-32, 43-49, 75-73, 102-102, 107-111.