Ουόριορς - Σίξερς 116-96: Ανατροπή από το -19, νίκη με +20 (vid)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς ήταν επιβλητικοί στο δεύτερο ημίχρονο (64-35 το επί μέρους, 116-96 το τελικό) και πέτυχαν την 5η συνεχόμενη νίκη τους. Ξανά με απουσίες οι Σίξερς.

Οι Σίξερς επιχείρησαν να κάνουν μία απίθανη έκπληξη. Κυρίως επειδή για ακόμα ένα ματς αγωνίστηκαν με σημαντικές απουσίες (Σίμονς, Εμπίντ, Χάρις) και κατάφεραν να βάλουν στα... σχοινιά του Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς. Για ένα ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε άλλο ματς. Οι Ουόριορς ανέτρεψαν διαφορά 19 πόντων και τελικά επικράτησαν με +20 για το 16-2!

Ο Στεφ Κάρι είχε 25 πόντους με 6/11 τρίποντα, ο Άντριου Ουίγκινς πρόσθεσε 19 και ο Τζόρνταν Πουλ 17.

Για τους Σίξερς, ο Σεθ Κάρι μέτρησε 24 πόντους χωρίς να σκοράρει τρίποντο (8/11 δίποντα, 0/5 τριπ., 8/8 βολές) και ο Ταϊρίς Μάξεϊ συνέχισε τις καλές εμφανίσεις με 19 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-34, 52-61, 84-86, 116-96