Ρέτζιο Εμίλια - Αρμάνι 68-72: Έκανε τα εύκολα, δύσκολα, «καθάρισε» ο Μίροτιτς

mirotic

Η Αρμάνι (17-8) έχασε διαφορά 13 πόντων στο 1ο δεκάλεπτο και 14 στο 3ο, για να κερδίσει στην έδρα της Ρέτζιο Εμίλια στο... νήμα.

Η Αρμάνι Μιλάνο πίστεψε ότι θα κάνει... περίπατο στη Ρετζιάνα. Αυτό μαρτυρούσε η εικόνα της, αλλά και αυτή της Ρέτζιο Εμίλια μέχρι την 3η περίοδο (46-60).

Στην 4η, η γηπεδούχος έκανε αντεπίθεση και πήγε το ματς στο καλάθι (64-66), προτού ο Μέλι με τέσσερις βολές κάνει το 64-70 (51 δεύτερα πριν το τέλος), ενώ ο Μίροτιτς με δίποντο στα δύο δεύτερα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Ο Μαυροβούνιος με το ισπανικό διαβατήριο μέτρησε 18 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ ο Στέφανο Τονούτ πρόσθεσε 19 πόντους με 2/2 τρίποντα.

Για τους ηττημένους, ο Λάνγκστον Γκάλογουεϊ είχε 17 πόντους.

Με αυτή τη νίκη η Αρμάνι βελτίωσε το ρεκόρ της σε 17-8 και βρίσκεται στην 3η θέση, περιμένοντας τα ματς των Βίρτους (17-7) και Μπρέσια (17-7), οι οποίες βρίσκονται στην 1η και τη 2η θέση, αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 11-24, 31-39, 46-60, 68-72.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΤΑΛΙΑ Τελευταία Νέα