Σάσαρι - Βίρτους 69-74: Συνεχίζει αήττητη στη Serie A

Η Βίρτους πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σάσαρι, επικρατώντας με 69-74 και κάνοντας το 5/5 στη Serie A.

Η Βίρτους βρήκε ρυθμό στην επίθεση μέσα από την πιεστική άμυνά της στην τρίτη περίοδο και επιβλήθηκε της Σάσαρι με 69-74, σημειώνοντας την πέμπτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στην ιταλική λίγκα.

Με επιμέρους 11-23 στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Σέρτζιο Σκαριόλο μετέτρεψε το εις βάρος της 40-32 του ημιχρόνου σε 51-54 στο 30', διατηρώντας το προβάδισμα ως το φινάλε.

Ο Αϊζάια Κορντινιέ ηγήθηκε επιθετικά των νικητών με 15 πόντους ενώ ο Μάρκο Μπελινέλι είχε 12 πόντους με 2/9 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 40-32, 51-54, 69-74.