Μπρίντιζι-Νάπολι 77-70: Δεύτερη ήττα για την ομάδα του Αγραβάνη

Η Νάπολι του Δημήτρη Αγραβάνη γνώρισε την δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα σε ισάριθμες αναμετρήσεις, αυτή τη φορά από την Μπρίντιζι εκτός έδρας με 77-70.

Το 0/2 έκανε η Νάπολι στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς μετά την εντός έδρας ήττα από την Βίρτους Μπολόνια, προστέθηκε και αυτή από την Μπρίντιζι στο «PalaPentassuglia» της Απούλια.

Ο διεθνής πάουερ φόργουορντ αγωνίστηκε 19 λεπτά και σε αυτό το διάστημα μέτρησε 6 πόντους έχοντας 1/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 1/3 βολές και 5 ριμπάουντ.

H ομάδα του είχε βρεθεί και στο -14 (48-34 στην 3η περίοδο), αλλά με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να προσπεράσει και να πάρει τα ηνία του ματς (59-60) στο 32'.

Όμως δεν υπήρξε συνέχεια. Οι γηπεδούχοι βρήκαν τις λύσεις δια χειρός Μαρκίς Ρις και... άνοιξαν λογαριασμό στο φετινό πρωτάθλημα (1-1).

Τα δεκάλεπτα: 29-19, 44-31, 59-55, 77-70.