Βίρτους -Ντερτόνα 91-70: Άνετο 2-0 με Τεόντοσιτς για τους πρωταθλητές

Η Βίρτους έκανε το 2-0 απέναντι στην Ντερτόνα (91-70) και χρειάζεται άλλη μία νίκη για να φτάσει στους τελικούς.

Ο Μίλος Τεόντοσιτς είχε 17 πόντους και ο Τόρνικε Σενγκέλια πρόσθεσε 13, με τη Βίρτους Μπολόνια να επικρατεί της Ντερτόνα με 91-70 για το 2-0 στην ημιτελική σειρά.

Πλέον, το επόμενο ματς θα έχει γηπεδούχο την Ντερτόνα, ενώ η σειρά κρίνεται στις τρεις νίκες. Η Βίρτους εγκλώβισε την αντίπαλό της στην 2η περίοδο, όπου επικράτησε με 21-9 και ενώ είχε ξεκινήσει το δεύτερο δεκάλεπτο μειονέκτημα 6 πόντων.

Για την Ντερτόνα, ο Μάκιουρα είχε 13 πόντους και ο Μάικ Ντάουμ πρόσθεσε άλλους τόσους.

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 41-35, 72-55, 91-70