Μπάγερν - Αμβούργο 90-79: Νίκη με εξαιρετικούς Φρανσίσκο-Ιμπάκα πριν από το ΟΑΚΑ

Γιώργος Κούβαρης
Φρανσίσκο

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε του Αμβούργου εντός έδρας με 90-79 και πλέον «κοιτάζει» μόνο το ματς με τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του ΟΑΚΑ (12/10).

Οι Βαυαροί σημείωσαν τη 2η νίκη τους σε τρία ματς του γερμανικού πρωταθλήματος καθώς φρόντισαν να «καθαρίσουν» με την υπόθεση της νίκης από το δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα.

Συγκεκριμένα πραγματοποίησαν επιμέρους σκορ 26-10, πήραν προβάδισμα με 54-41 και έκτοτε έλεγξαν στο... ρελαντί το ματς κάνοντας ο Λάσο και διαχείριση ενόψει του αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του ΟΑΚΑ (12/10) για την 2η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Σιλβέιν Φρανσίσκο ήταν ο καλύτερος για την Μπάγερν Μονάχου έχοντας 18 πόντους με 3/6 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 6/8 βολές, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ σε 25 λεπτά συμμετοχής. Ο Αντρέας Ομπστ πρόσθεσε άλλους 16 πόντους με 3/7 τρίποντα ενώ ο Σερζ Ιμπάκα συμπλήρωσε την τριάδα που έσπρωξε τη Μπάγερν στη νίκη έχοντας 15 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 28-31, 54-41, 69-56, 90-79

@Photo credits: fcbayern.com

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΕΡΜΑΝΙΑ Τελευταία Νέα