Μπάγερν - Κέμνιτζ 88-74: Την «κλείδωσε» και έκανε το 3/3

Η Μπάγερν βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με την Κέμνιτζ, ωστόσο θωράκισε την άμυνά της στο τρίτο δεκάλεπτο και έφτασε στη νίκη με 88-74.

Η Μπάγερν αντιμετώπισε την Κέμνιτζ για την 3η αγωνιστική της Bundesliga και έφτασε στη νίκη 88-74 χάρη στην εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου!

Οι Βαυαροί είχαν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με το 28-22 στο 10' να μετατρέπεται σε 47-49 για τη λήξη του α' μέρους που έφερε τους φιλοξενούμενους με κεφάλι στο σκορ.

Με την επιστροφή από την ανάπαυλα, οι παίκτες του Τρινκιέρι έδωσαν ιδιαίτερη προσήλωση στην άμυνά τους επιτρέποντας μόλις 8 πόντους στην Κέμνιτζ για την τρίτη περίοδο. Η διαφορά έφτασε και στο +20 (82-62) μερικά λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ματς και η Μπάγερν διατήρησε καθαρό το παθητικό της κάνοντας το 3/3.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ρούμπιτ με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ, στους 16 ήταν ο Λούτσιτς και οι Γουόλντεν και Γουάιλερ-Μπαμ προσέθεσαν από 12 και 13 αντίστοιχα με τον τελευταίο να μοιράζει και 7 ασίστ, 2 περισσότερες από τον Γουίνστον (5). Η προσπάθεια του Φιλιποβιτι με 29 πόντους δεν στάθηκε αρκετή για την Κέμνιτζ.

Τα δεκάλεπτα: 28-22, 47-49, 67-57, 88-74