Μπάγερν - Γκίσεν 71-64: Επιβίωσαν στην παράταση οι Βαυαροί

Η Μπάγερν έφτασε ένα βήμα προτού γνωρίσει ακόμη μία απογοητευτική ήττα στο ξεκίνημα της σεζόν, ωστόσο πήρε φόρα στην παράταση και επιβίωσε με το 71-64 επί της Γκίσεν.

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι έχοντας πολλές απουσίες πήρε τελικά το ροζ φύλλο αγώνα για την 4η αγωνιστική του γερμανικού Πρωταθλήματος απέναντι στην Γκίσεν εντός έδρας, γλιτώνοντας οριακά μία ακόμη ήττα για τη φετινή σεζόν.

Το υπέρ της 17-14 στην πρώτη περίοδο... κατρακύλησε και χρειάστηκε υπερπροσπάθεια στα τελευταία λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης για να ισοφαρίσουν σε 56-56 και να διεκδικήσουν τη νίκη στον έξτρα χρόνο.Εκεί, με ένα σερί 15-8, διαμόρφωσαν το τελικό 71-64 και κέρδισαν μερικές... ανάσες για την συνέχεια.

Ο Τόμας ήταν αυτός που οδηγούσε τη Μπάγερν μέχρι το τέλος σκοράροντας 18 πόντους και μαζεύοντας 14 ριμπάουντ, ενώ τον ακολουθούσε ο Γιάραμαζ με 18 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 28-27, 43-48, 56-56, (παρ.71-64)