Ολυμπιακός - Άρης: Σερί 20-0 για τους «ερυθρολεύκους» και επτά... άγονα λεπτά για τους Θεσσαλονικείς (vid)

Ολυμπιακός και Άρης παρουσίασαν δύο άκρως αντίθετα πρόσωπα στο πρώτο δεκάλεπτο του μεταξύ τους παιχνιδιού για τον προημιτελικό του Final 8 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η συνέχεια του Final 8 Κυπέλλου Ελλάδας συνεχίζεται στο Ηράκλειο και τα «Δύο Αοράκια» με την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Άρη να επιφυλάσσει ένα πρώτο δεκάλεπτο με... διαφορετικά πρόσωπα για τους πρωταγωνιστές.

Από την μία, οι «ερυθρόλευκοι» μετά το αρχικό 4-4 και την ισοπαλία στο παιχνίδι, είχαν ένα ξέσπασμα που τους έφερε σερί 20-0 φτάνοντας μετά και την έναρξη της δεύτερης περιόδου και τις βολές του Ταρίκ Μπλακ να προηγούνται με 24-4.

Ο Άρης είδε τους 4 πόντους (στο 4') στον πίνακα του σκορ να παραμένουν στην πλευρά του για περίπου επτά αγωνιστικά λεπτά, καθώς η άμυνα του Ολυμπιακού είχε κλειδώσει με κάθε τρόπο τους Θεσσαλονικείς. Ο Νότε ήταν εκείνος που με τρίποντο ξεκόλλησε το σύνολο του Καστρίτη στο 11ο λεπτό.