Τα αποτελέσματα στους πρώτους αγώνες του Κυπέλλου Γυναικών

Newsroom
Τα αποτελέσματα στους πρώτους αγώνες του Κυπέλλου Γυναικών

bet365

Η αυλαία του Κυπέλλου Γυναικών άνοιξε το Σάββατο 17/9 με τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής της Α' φάσης.

Οι πρώτοι επίσημοι αγώνες της αγωνιστικής περιόδου 2022-23 έγιναν στο Κύπελλο Γυναικών, με τη διεξαγωγή της 1ης Αγωνιστικής της Α’ Φάσης.

Αποτελέσματα

Όμιλος Νότου

ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας – ΕΑ Προμηθέας 2014 39-60
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΚΑΟ Μελισσίων 51-67
ΓΣ Αγ. Παρασκευής – Αθηναϊκός ΑΣ 51-72
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΕΚ Περιστερίου 52-37
Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ – ΠκΑΟ Άμιλλα 44-63

Όμιλος Βορρά

Ολυμπία ΓΣ Λάρισας – ΑΓΕ Πιερίας 78-43
Νεάπολη ΑκΠΚ – ΑΣ Πανόραμα 50-56
ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – ΧΑΝΘ 62-48
ΑΕ Πυλαίας – Αρης 0-20 (α.α.)
Κυριακή 18/09/2022
Αλ. Δήμογλου 12.30 Πάνθηρες ΑΚ Καβ. – ΜΓΣ Πανσερραϊκός Κωνής, Μιχέλη Ευ. (Μπρίγκος)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρις Καλαμάτας – Προμηθέας 39-60
Διαιτητές
: Κουλουμπαρίτσης, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 7-5, 19-18, 34-42, 39-60
Αρις (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 13(2), Ποντίκη, Μπάκου 4, Ρούτση 4, Κυριακοπούλου,Παπαδάκη, Γιαννοπούλου, Χονδρουδάκη, Σούτα, Παπαδοπούλου 10, Μπρεζεράκου 2, Φωτεινάκη 6.
Προμηθέας (Νάκης): Στεφανάτου 1, Αργυροπούλου 9(1), Ολυμπίου 4, Παυλάκη 11(3), Ευσταθίου, Σταμούλη, Μιχαλόπουλου 1, Σμυρνιώτη 2, Παπαδοπούλου 5, Δασκουλίδου 7,Τασουλή 11, Μαρίνη 9.

Πανιώνιος – Μελίσσια 51-67
Διαιτητές
: Σκουλαρίκης, Γέρος
Δεκάλεπτα: 17-10, 27-29, 40-46, 51-67
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Κριτσιδήμα 4, Πλώτα 1, Μαχλά, Παντοπούλου 4, Παπάζογλου, Καμπισιούλη 2, Κρητικοπούλου 4, Γραμματικού 11, Μαγγίνα 18, Γιαννακούλια 4 (1), Ανδρονικίδου 3 (1).
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 12 (2), Βόσσου 8, Ανδρικοπούλου 6, Πατέρα 2, Θεμιστοκλέους 2, Κοιλιαρίδη 8 (2), Τάρλα 5 (1), Χιώτη 11, Καλογερία 4 , Κυριακάκη 9 (2), Παρθενίου.

Αγία Παρασκευή – Αθηναϊκός 51-72
Διαιτητές
: Χρηστίδης Παύλος, Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 13-14, 25-41, 36-56, 51-72
Αγία Παρασκευή (Χατήρας, Στρατής) Κακοσούρη, Κανιστρά, Χατήρα 10, Γεροντή 2, Ακρίβου 5, Ευαγγελάτου 10(2),Πολιτοπούλου, Σλούκα 8, Τσέρου 10(1), Καράμπελα 2, Γρίσπου 4, Κυρκοπούλου
Αθηναϊκός (Valentinetti, Θεοδωρόπουλος): Κουτσιρίμπα 6, Ρετζεπέρη 11, Κοιλιά 3(1),Κεχαγιά 6, Καλαφάτη, Τσίκα 18(4), Γοργογιάννη 3, Μάνου 12(2), Στεφανίδου 13, Παρασκευοπούλου.

Κρόνος Αγ. Δημ. – ΑΕΚ Περιστερίου 52-37
Διαιτητές
: Τζιμινιδης-Κουτιβης
Δεκαλεπτα: 11-7, 23-17, 40-29, 52-37
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου, Τσιαντής): Διαμαντοπούλου 5(1), Τσαγκαροπούλου2, Καλομιτσίνη 6, Δερμιτζάκη 6(1), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη2, Τσάμη 10, Καμμένου17(5), Κριμιτζά 2, Τσιμπίδη Γεωργακοπούλου.
ΑΕΚ Περιστερίου (Ζαχαριάς, Κάργιανης): Καλαντζή 5(1), Καίσαρη 2, Γαβαλά 2, Νάου 1, Κοντογεώργου 5, Κατσιμάρδου 2, Παπαμαρκάκη 12(1), Τζίβα 8, Μαλαπάνη, Γιακάλου, Θορία.

Ιωνικός ΝΦ – Αμιλλα Περ. 44-63
Διαιτητές
: Ναστούλης, Περδετζόγλου
Δεκάλεπτα: 11-22 , 17-38 , 31-52, 44-63
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμενος): Λέρη Ου. 11, Λέρη Καλ. 17(2) , Ψωμά 3, Μετάι 3(1), Καλακώνα 4, Αντωνοπούλου 1, Καραβέλη 3, Ρομπότη 2.
Αμιλλα (Γουναρά) : Αυγέρρη 2, Τζουγκράκη 9(1), Θεοδώρου 8, Νίξινα 10, Καραχάλιου 11, Χαρούνι 3(1), Παππά 2, Λυκούδη 8(1), Παπακώστα 10(1)

Ολύμπια Λάρισας – ΑΓΕ Πιερίας 78-43
Διαιτητές
: Μπουγλός Ι. – Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 11-11, 33-15, 44-29, 78-43
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Κυρίου 4, Τζεμπελίκου 5, Σολωμού 8, Χριστοφοράκη 3 (1), Καρτσαμάρη 15 (5), Λιάσκου 13, Μιχαηλίδου 6 (1), Κουτσουνούρη 11, Σταυροπούλου 8 (2), Κοντίνη 5 (1).
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδου, Τσιαλιαμάνη 10, Μπεκιάρη, Κουρτέση, Μυστρίδου 4, Ζήκα, Τσέλιου, Μελικίδου 2, Δόβα 11 (1), Γιαλίδου 9 (1), Τόσκα, Καραχαρίση 7 (1).

ΠΚ Νεάπολης-ΑΣ Πανόραμα 50-56
Διαιτητές
: Αθανασιάδης Β.-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 11-17, 24-32, 35-42, 50-56
ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Παράσχου 16(2), Μήτα, Θωμαϊδου 4, Μπαρμπαλιού 2, Αργυρού 5, Ιακωβίδου, Παπαδοπούλου 3, Ανδρονίκου 2, Κυριάκου 6, Αγγελακίδου, 12(1), Κολοκυθά.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση-Καραμανώλης): Πάππα, Τσαλή 12, Καλογρίδου 8(1), Βατσιτσίδου 9, Νικολαϊδου, Κανέλλογλου 6, Ζουμπούλη 6, Βασλαματζή 11, Δαδαλή 4.

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΧΑΝΘ 62-48
Διαιτητές
: Καραβάς, Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-27, 49-38, 62-48
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μαυρίδης): Τσαλοπούλου 9(1), Τζηρίνη 2, Τζίκου 4, Σοφιανάκου 4, Κουλακιώτη 4, Τσαγκαράκη, Καζαντζή 22(3), Θώμογλου 2, Παπαδάκη 12, Αξιλιθιώτη, Γκόγκου, Αθιανά 3.
ΧΑΝΘ (Σερέτης-Καλογεράτος): Μπουσβάρου 2, Αντωνιάδου 9(3), Δραγκόλα 3(1), Γαβριηλίδου 3, Δασκαλοπούλου, Τσαπόγα 13, Πετρίδου, Αναγνώστου 2, Γκρίτζαλη 2, Σταμπή 14(1).

2η Αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/202

Όμιλος Νότου
11. ΚΑΟ Μελισσίων – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου
12. ΑΟ Αμύντας – Αθηναϊκός
13. Άμιλλα – ΕΑ Προμηθέας 2014

Όμιλος Βορρά
14. Ολύμπια Λάρισας – ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
15. ΑΣ Αρης Θεσ/νικης – ΓΣΚ Λασσάνης Κοζανης
16. Πάνθηρες ΑΚ Καβ./ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΣ Πανόραμα

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: melissiabc.gr