Βίρτους Ρόμα - Αρμάνι 73-79: «Διπλό» με ανατροπή και απουσίες το Μιλάνο

Η Αρμάνι Μιλάνο γύρισε από το -13 του ημιχρόνου κι εν τέλει επικράτησε εκτός έδρας της Ρόμα με σκορ 73-79 παρά το γεγονός ότι παρατάχθηκε με σημαντικές απουσίες.

Ο Έτορε Μεσίνα δεν είχε στη διάθεση του τους Μπρουκς, Γκουντάιτις, Ρολ και Ουάιτ ενώ η γηπεδούχους Ρόμα πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 43-30.

Παρ' όλα αυτά, η Αρμάνι έκανε επιμέρους σκορ 15-32 στο τρίτο δεκάλεπτο και διατήρησε το προβάδισμα ως το φινάλε, έχοντας ως κορυφαίο σκόρερ τον Κάλεμπ Ταρζέφσκι (15π., 8ριμπ.).

Από κει και πέρα, ο Λουίς Σκόλα πρόσθεσε 13 πόντους με 6/11 δίποντα και ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ είχε 11 πόντους και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 29-16, 43-30, 58-62, 73-79