Μπάγερν-Βόννη 78-69: Με ανατροπή και Σίλεϊ οι Βαυαροί!

Γιώργος Κούβαρης

Μπορεί η Μπάγερν Μονάχου να βρέθηκε στο -16 στο τέλος του ημιχρόνου, αλλά χάρη στην εξαιρετική της άμυνα στην τελευταία περίοδο κατάφερε να επικρατήσει της Βόννης με 78-69.

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι «ανέβηκε» στην κατάταξη του γερμανικού πρωταθλήματος στο 18-4 και βρίσκεται στην 3η θέση της κατάταξης πίσω από την πρωτοπόρο Λούντβιγκσμπουργκ (20-2) και την Άλμπα (19-3).

Μάλιστα τα πράγματα θα μπορούσαν κάλλιστα να μην είχαν εξελιχθεί καλά και αυτό διότι στο πρώτο ημίχρονο είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 50-34! Στο 30' κατάφερε να μειώσει σχεδόν στο ήμισυ την διαφορά (53-60) ενώ κλειδί της νίκης ήταν η τελευταία περίοδο και το επιμέρους 24-9 με το οποίο «έκρινε» το ματς.

Ο Ντι Τζέι Σίλεϊ ήταν ο πρώτος σκόρερ της Μπάγερν έχοντας 20 πόντους με 5/7 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/5 βολές, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ ο Ουάιλερ-Μπαμπ πρόσθεσε άλλους 16 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 τελικές πάσες. Για την Λούντβιγκσμπουργκ, ο Μίτσοβιτς είχε 21 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 14-19, 34-50, 53-60, 78-69.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΕΡΜΑΝΙΑ Τελευταία Νέα