Μπάγερν - Όλντενμπουργκ 79-58: Με επιμέρους σκορ 25-1 στην τρίτη περίοδο οι Βαυαροί (vid)!

Η Όλντενμπουργκ γνώρισε βαριά ήττα από την πρωτοπόρο της Bundesliga, Μπάγερν πριν από την αναμέτρηση με τον Προμηθέα (3/3) που θα κρίνει την πρόκριση στα playoffs του EuroCup.

Οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 29-41 όμως η Μπάγερν έκανε επιμέρους σκορ 25-1 στο τρίτο δεκάλεπτο, προηγήθηκε με 54-42 στο 30' και δεν απειλήθηκε σε κανένα άλλο σημείο του αγώνα.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Πολ Ζίπσερ με 15 πόντους ενώ ο Γκρεγκ Μονρό πρόσθεσε 14 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Tα δεκάλεπτα: 12-18, 29-41, 54-42, 79-58.