Παναθηναϊκός - Μονακό: Απίθανο δεκάλεπτο του Γουίλιαμς με 18 πόντους (vid)

Ο Ντέρικ Γουίλιαμς έκανε ένα απίθανο 3ο δεκάλεπτο, στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Μονακό, στο ΟΑΚΑ, σκοράροντας 16 συνεχόμενους πόντους!

Το απίθανο σερί που «έτρεξε» ο Ντέρικ Γουίλιαμς θύμισε κάτι από NBA. Από τα χρόνια της δόξας του Αμερικανού φόργουορντ. Απέναντι στη Μονακό ο Γουίλιαμς μέτρησε 10 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.

Και μόλις ξεκίνησε η 3η περίοδος... σεληνιάστηκε! Σημείωσε 16 σερί πόντους, σε εκείνο το χρονικό σημείο όλους τους πόντους για τον Παναθηναϊκό! Το κρεσέντο ξεκίνησε από το 42-33 (υπέρ της Μονακό) και ολοκληρώθηκε στο 50-50!

Για να φτάσει στους 16 πόντους πέτυχε 4 τρίποντα, ένα δίποντο και δύο ελεύθερες βολές. Στο τελευταίο λεπτό ο Γουίλιαμς σκόραρε ξανά, με τον Παναθηναϊκό να περνάει μπροστά στο σκορ με 59-58.

@Photo credits: INTIME