Ολυμπιακός - Μονακό: Απίστευτο δεκάλεπτο του Μακ Κίσικ με 16 πόντους

Ο Σακιέλ Μακ Κίσικ ήταν μια... ομάδα μόνος του στο δεύτερο δεκάλεπτο προσπαθώντας να κρατήσει τον Ολυμπιακό κοντά στο σκορ.

Ο Αμερικανός γκαρντ/φόργουορντ δεν «πάτησε» καθόλου παρκέ στο πρώτο δεκάλεπτο, κάτι που έκανε στην 2η περίοδο πραγματοποιώντας φοβερή εμφάνιση!

Συγκεκριμένα σημείωσε 16 από τους 30 πόντους του Ολυμπιακού το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα καθώς είχε 3/3 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 4/4 βολές, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος. Αν μη τι άλλο ο ΜακΚίσικ ήταν εκείνος που έκανε την (μεγαλύτερη) διαφορά για λογαριασμό της ομάδας του.

Το πρώτο μισό του αγώνα έκλεισε με την Μονακό να προηγείται με 41-48 αλλά τον παίκτη του Ολυμπιακού να ήταν εκείνος που είχε 21 μονάδες στο PIR σε μόλις 10 λεπτά συμμετοχής.