Σπανούλης: Αυτό θα είναι το ρόστερ του στο Next Generation Tournament
![Σπανούλης: Αυτό θα είναι το ρόστερ του στο Next Generation Tournament](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-01/spanoulis.jpg?itok=AJI7pdcW)
Ο θρύλος της Euroleague και του ελληνικού μπάσκετ προετοιμάζεται για την πρώτη του εμφάνιση ως προπονητής, καθώς όπως είναι γνωστό θα καθοδηγήσει την ομάδα Next Generation Team Belgrade, η οποία περιλαμβάνει 12 εφήβους κάτω των 18 ετών.
Το τουρνουά Next Generation Tournament κάνει τζάμπολ την Παρασκευή (25/2) στο Βελιγράδι κι ο άλλοτε αρχηγός του Ολυμπιακού έχει αναλάβει την ομάδα επιλέκτων του τουρνουά.
Πρώτη αντίπαλος (25/2, 16:00) θα είναι η ομάδα U18 της σερβικής Μέγκα Μπάσκετ.
Η ομάδα του αποτελείται από τους:
Ίλια Μιλιγιάσεβιτς, 2004, Σερβία
Λούκα Κραγιονόβιτς, 2004, Κροατία
Ντάβιντ Πάβιν, 2005, Κροατία
Ζινεντίν Μούλιτς, 2004, Βοσνία
Βασίλιε Τοντόροβιτς, 2005, Μαυροβούνιο
Τόνι Μπίλιτς, 2005, Κροατία
Εράι Μπουγιουκτσανγκάζ, 2004, Τουρκία
Αβραντίλ Μπαχτάτζε, 2007, Γεωργία
Ντεμίρ Ντογκάν, 2006, Τουρκία
Φίλιπ Γιόβιτς, 2005, Βοσνία
Σαμέτ Γιγκιτόγλου, 2004, Τουρκία
Φίλιπ Μαλεσέβιτς, 2005, Σερβία
🚨 NEXT GENERATION TEAM BELGRADE 🚨
— Eurohopes (@Eurohopes) February 23, 2022
With the ANGT Belgrade stage coming up on Friday 25th, here's the roster of the Next Generation Team that will be coached by Vassilis Spanoulis. pic.twitter.com/PhZczasgfD
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.