Εφές - Ολυμπιακός: Ο ΜακΚίσικ πρόλαβε τον... χρόνο και κάρφωσε στην εκπνοή του ημιχρόνου! (vid)

Ο Σακιέλ ΜακΚίσικ έτρεξε μόνος του στο ανοικτό γήπεδο κι ισοφάρισε σε 44-44 στην εκπνοή του ημιχρόνου, κρατώντας ορθάνοικτους τους λογαριασμούς μεταξύ Εφές κι Ολυμπιακού ενόψει του δευτέρου μέρους.

Η Εφές φαινόταν πως θα είχε την τελευταία επίθεση στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η πολύ καλή άμυνα των ερυθρολεύκων είχε ως αποτέλεσμα το κλέψιμο του Μιχάλη Λούντζη στα 4''. Ο 23χρονος περιφερειακός προώθησε έγκαιρα την μπάλα στον ΜακΚίσικ, ο οποίος ξεχύθηκε στο ανοικτό γήπεδο.

Ο έμπειρος γκαρντ-φόργουορντ των Πειραιωτών, αν και δεν είχε αρκετό χρόνο στην διάθεση του, πρόλαβε να καρφώσει την μπάλα στο τουρκικό καλάθι, ισοφαρίζοντας σε 44-44.

Οι διαιτητές τσέκαραν για το... τυπικό της υπόθεσης τη νομιμότητα του καλαθιού αλλά ήταν φανερό δια γυμνού οφαθλμού πως ο ΜακΚίσικ σκόραρε εμπρόθεσμα.

Δείτε το κάρφωμα της ισοφάρισης του Αμερικανού:

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.