Σπανούλης: «Να δούμε τι δεν πήγε καλά»

Ο Σπανούλης

O Βασίλης Σπανούλης μίλησε μετά την ήττα του Περιστερίου από την Τενερίφη και παραδέχθηκε την ανωτερότητα των αντιπάλων.

Το Περιστέρι Bwin ηττήθηκε από την Τενερίφη στην Ισπανία και έπεσε στο 0-2 στη φάση των 16 του BCL. Ο Βασίλης Σπανούλης ανέφερε πως η ομάδα του θα πρέπει να δει τι δεν πήγε καλά.

«Συγχαρητήρια στην Τενερίφη για τη νίκη. Δεν έχω να πω πολλά για αυτό το ματς, ήταν καλύτεροι για 40 λεπτά. Θα πρέπει να δούμε τι δεν πήγε καλά και να συνεχίσουμε», ανέφερε.

Ο αρχηγός Λεωνίδας Κασελάκης είπε: «Δύσκολη βραδιά για εμάς, δεν εμφανιστήκαμε στο πρώτο ημίχρονο. Αν θες να κερδίζεις τέτοια παιχνίδια και ειδικά εδώ στην Τενερίφη, πρέπει να παίζεις 40 λεπτά με ένταση στην άμυνα και ποιότητα στην επίθεση.

Δεν εκτελούσαμε σωστά, αμυντικά και επιθετικά και για αυτό χάσαμε με 21 πόντους. Πρέπει να προχωρήσουμε. Να ξεχάσουμε αυτό το παιχνίδι και να βελτιωθούμε γιατί έχουμε σημαντικά παιχνίδια να ακολουθούν».