ΑΕΚ: Ο Ματ Λοτζέσκι έχει πετύχει ξανά 4/4 τρίποντα κόντρα στο Περιστέρι (vid)

Ο Ματ Λοτζέσκι λατρεύει τις μπασκέτες στο γήπεδο του Περιστερίου. Αλλιώς δεν μπορεί να εξηγηθεί. Με τη φανέλα του Παναθηναϊκού έχει πετύχει ξανά 4 τρίποντα στην τελευταία περίοδο!

Η σχέση του Ματ Λοτζέσκι με το Περιστέρι είναι ιδιαίτερη. Ο γκαρντ της ΑΕΚ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, έχοντας 4/4 τρίποντα στο τελευταίο τρίλεπτο της αναμέτρησης στα Δυτικά Προάστια! Μόνο που αυτή δεν ήταν η πρώτη φορά που το κάνει. Στις 3 Ιουνίου του 2019, με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, μέτρησε 4/5 τρίποντα.

Ο Παναθηναϊκός είχε πάρει τη νίκη στο τέλος (82-75), με τον Αμερικανό γκαρντ (άλλοτε και του Ολυμπιακού) να τελειώνει το ματς με 22 πόντους και τους 18 να έρχονται στο τελευταίο δεκάλεπτο!

Σατανική σύμπτωση; Και το πρώτο τρίποντο το 2019 και πρώτο τρίποντο απόψε ήταν εντελώς ελεύθερο από λάθος της άμυνας του Περιστερίου. Και ο Κιθ Λάνγκφορντ ήταν συμπαίκτης του...