ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός: Το buzzer beater του Πόρτερ που άνοιξε τη διαφορά (vid)

Ο Κέβιν Πόρτερ στο ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

Ο Κέβιν Πόρτερ Τζούνιορ σε μία clutch στιγμή, πήρε τη μπάλα μετά από χαμένη του βολή και ευστόχησε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στη Θεσσαλονίκη τον Παναθηναϊκό AKTOR στο πλαίσιο του δεύτερου παιχνιδιού της σειράς των προημιτελικών της Stoiximan Basket League, με το «τριφύλλι» να έχει πάρει τη νίκη στο πρώτο ματς.

Το σκορ στο ημίχρονο είναι στο 49-44 υπέρ του γηπεδούχου, με τη διαφορά να έχει φτάσει στο +5 ύστερα από διαδοχικά καλάθια του Κέβιν Πόρτερ Τζούνιορ, ο οποίος ευστόχησε σε τρίποντο κερδίζοντας μία συμπληρωματική βολή. Ο ίδιος μπορεί να την έχασε αλλά πήρε το ριμπάουντ και πρόλαβε να βρει στόχο πριν λήξη ο χρόνος που απέμενε για το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου.