Προμηθέας - ΑΕΚ: Τρία φάουλ ο Τίλμαν σε 2:26 (vid)

Ο Τζάστιν Τίλμαν.

Ο Τζάστιν Τίλμαν χρεώθηκε με τρία φάουλ σε διάστημα 2:26 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα Προμηθέας - ΑΕΚ.

Ο Τζάστιν Τίλμαν πέρασε στον αγωνιστικό χώρο του κλειστού «Α.Τόφαλος» στο δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης Προμηθέας - ΑΕΚ Betsson. Και σε διάστημα δύο λεπτών και εικοσιέξι δευτερολέπτων (2:26) χρεώθηκε με τρία φάουλ.

Τα δύο πρώτα ήρθαν σε διαδοχικές φάσεις, πρώτα ένα επιθετικό και μετά ένα αμυντικό. Και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο φόργουορντ της ΑΕΚ πήρε και το τρίτο φάουλ, πάνω σε μία άμυνα.

Σε αυτό το διάστημα ο Αμερικανός, πρώτος σκόρερ της Ένωσης, είχε παντού... μηδενικά, αφού δεν πρόλαβε ούτε να επιχειρήσει προσπάθεια.