Κολοσσός - Παναθηναϊκός: Τα back to back τρίποντα που έκλεισαν την πρώτη περίοδο (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Βιλντόσα βάζει το τρίποπντο κόντρα στον παναθηναϊκό

Ο εντυπωσιακός τρόπος με τον οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του ματς ανάμεσα στον Κολοσσό και τον Παναθηναϊκό.

Ο Κολοσσός Ρόδου υποδέχεται στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Basket League τον Παναθηναϊκό, με το σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες στο τέλος του ημιχρόνου να είναι στο 34-28 υπέρ των «πράσινων».

Με αρκετά εντυπωσιακό τρόπο ολοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης όπου ενώ το «τριφύλλι» απέκτησε προβάδισμα 10 πόντων με το τρίποντο του Βιλτόσα στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο Κολοβέρος απάντησε άμεσα με δική του εύστοχη προσπάθεια για σουτ τριών πόντων στη λήξη του χρόνου. Με αυτόν τον τρόπο, η περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 20-27.