Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Σερί 12-0 και δυναμικό comeback από τους Πειραιώτες

Σερί 12-0 και δυναμικό comeback από τον Ολυμπιακό (vid)
Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ με 25-13 στο τέλος της πρώτης περιόδου στο ΟΑΚΑ όμως άρχισε το δεύτερο δεκάλεπτο με σερί 12-0 και έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο Game 2 της σειράς των τελικών της Basket League και έκλεισε την πρώτη περίοδο στο υπέρ του 25-13 με το καλάθι του Παπαγιάννη.

Πάντως ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο, κάνοντας σερί 12-0 για το 25-25 στο 12:42. Σε αυτό το διάστημα, σκόραραν οι Γουόκαπ (5π.), Βεζένκοβ (2π.), Παπανικολάου (3π.) και Μπολομπόι (2π.).

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 33-35, έχοντας 2/2 βολές, 12/20 δίποντα, 3/8 τρίποντα, 19 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 9 λάθη, 2 κλεψίματα και 2 μπλοκ.