Ολυμπιακός - Λαύριο: Φοβερός Λούντζης με 5/6 τρίποντα στο δεύτερο δεκάλεπτο (vid)

Ο Μιχάλης Λούντζης ήταν εκείνος που έκλεψε την παράσταση στην δεύτερη περίοδο του αγώνα στο ΣΕΦ σημειώνοντας 15 πόντους με 5/6 τρίποντα!

Τον ρόλο του «εκτελεστή» ανέλαβε ο Μιχάλης Λούντζης στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα Ολυμπιακός-Λαύριο στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ο 24χρονος πλέι μέικερ πρόλαβε να σημειώσει 15 πόντους μέσα σε 6 λεπτά, έχοντας ευστοχήσει πέντε φορές σε έξι προσπάθειες έξω από τη γραμμή των 6.75 μέτρων.

Από τα εύστοχα σουτ του Λούντζη, ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς και να βρεθεί στο +24 (53-29) με τη λήξη του ημιχρόνου.