Περιστέρι - Ολυμπιακός: Αποχώρησε με ενοχλήσεις ο ΜακΚίσικ, δεν θα επιστρέψει στο ματς (vid)

Ο Σακιέλ ΜακΚίσικ αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο πόδι και αποχώρησε από το Game 2 ανάμεσα στον Ολυμπιακό και το Περιστέρι. Δεν θα επιστρέψει στο ματς, μένει εκτός για προληπτικούς λόγους.

Ο Σακιέλ ΜακΚίσικ αισθάνθηκε ένα σφίξιμο στον οπίσθιο μηριαίο του δεξιού ποδιού του, κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου του Game 2 ανάμεσα στο Περιστέρι και τον Ολυμπιακό.

Ο Αμερικανός γκαρντ αποχώρησε άμεσα από το ματς, 8:16 πριν ολοκληρωθεί η δεύτερη περίοδος, προκειμένου να διαπιστώσει ο γιατρός του Ολυμπιακού τι ακριβώς συνέβη.

Ο ΜακΚίσικ επέστρεψε στον πάγκο λίγα λεπτά αργότερα, ωστόσο δεν θα αγωνιστεί για το υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Η απόφαση είναι αποκλειστικά για λόγους πρόληψης, αφού από τη μία ο Ολυμπιακός έχει προβάδισμα 29 πόντων (51-22) και από άλλη, η σειρά των ημιτελικών με αντίπαλο τον Προμηθέα (εφόσον η ομάδα του Μπαρτζώκα φτάσει στην τελική επικράτηση) ξεκινάει σχεδόν άμεσα.

Ο «Σακ» πρόλαβε να αγωνιστεί για 1:44, έχοντας 3 πόντους με ένα εύστοχο τρίποντο και μία ασίστ.

@Photo credits: Glomex