Ιωνικός - Ολυμπιακός: Το buzzer beater του ΜακΚίσικ που έκλεισε το ημίχρονο (vid)

Ο Σακιέλ ΜακΚίσικ βρήκε χώρο και εκτέλεσε από την περιφέρεια γράφοντας το σκορ ημιχρόνου κόντρα στον Ιωνικό με buzzer beater.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από τον Ιωνικό Νικαίας για την 25η αγωνιστική της Basket League επιστρέφοντας στα εγχώρια ματς και ο Σακιέλ ΜακΚίσικ βρέθηκε να «κλείνει» το ημίχρονο με buzzer beater.

Με τα δευτερόλεπτα προς το τέλος του πρώτου μισού να κυλούν στο ρολόι και το σκορ να είναι στο 34-47 για τους «ερυθρολεύκους», ο 31χρονος Αμερικανός έγινε αποδέκτης της πάσας του Σλούκα και χωρίς δισταγμό εκτέλεσε από την περιφέρεια.

Με αυτόν τον τρόπο έγραψε το +16 για τον Ολυμπιακό (34-50) στον δρόμο για τα αποδυτήρια!