Περιστέρι - Κολοσσός: Κονσέρτο για πολυβόλα οι Ροδίτες με 10/12 τρίποντα στο ημίχρονο (vid)

Ο Κολοσσός Ρόδου δεν σταμάτησε να «πυροβολεί» έξω από τα 6.75 μέτρα, καθώς στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με το Περιστέρι είχε 10/12 τρίποντα.

Πραγματική... ραψωδία «έγραψαν» οι παίκτες του Ηλία Καντζούρη στο πρώτο μισό του αγώνα με αντίπαλο το Περιστέρι στο κλειστό της οδού Τζον Κένεντι.

Οι Ροδίτες ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι του αγώνα στο ημίχρονο, έχοντας το προβάδισμα με 50-31! Και αυτό το όφειλαν στην ευστοχία του έξω από τα 6.75 μέτρα όπου μέτρησαν 10/12 τρίποντα ενώ την ίδια ώρα οι γηπεδούχοι είχαν μόλις 3/14!

Συγκεκριμένα είχαν ευστοχήσει οι Μομίροφ (2/3), Ουίλιαμς (4/4), Μίλερ (2/2), Ποτ (1/2) και Μαργαρίτης (1/1).