ΑΕΚ: Η εκπληκτική εμφάνιση του Κολόμ κόντρα στο Λαύριο (vid)

Ο Κίνο Κολόμ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της ΑΕΚ με 90-75 επί του Λαυρίου στο Κλειστό των Άνω Λιοσίων.

Η ΑΕΚ υπέταξε με 90-75 το Λαύριο, έχοντας σε μεγάλα κέφια τον Κίνο Κολόμ, ο οποίος έκανε την διαφορά για την Ένωση τόσο στο σκοράρισμα, όσο και στο δημιουργικό σκέλος.

Ο πολύπειρος πλειμέικερ πέτυχε 23 πόντους με 2/3 δίποντα, 5/7 τρίποντα και 4/4 βολές, ενώ μοίρασε και 10 ασίστ, σημειώνοντας ένα εντυπωσιακό double double. Ο 34χρονος γκαρντ μάζεψε 34 μονάδες (season high) στο σύστημα αξιολόγησης σε 34 λεπτά συμμετοχής!

Μάλιστα, ο Κολόμ σημείωσε 20 από τους 23 πόντους του στο πρώτο ημίχρονο! Στο δεύτερο, ωστόσο, ανέλαβε εξ ολοκλήρουν την δημιουργία, μοιράζοντας οκτώ ασίστ.

@Photo credits: eurokinissi