Άρης - Προμηθέας: Ο εκνευρισμός του Καστρίτη που τον οδήγησε σε τεχνική ποινή (vid)

Ο Γιάννης Καστρίτης είχε πολλά παράπονα από τους διαιτητές στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του Άρη με τον Προμηθέα κι ως εκ τούτου τιμωρήθηκε με τεχνική ποινή.

Ο Άρης υποδέχεται στο Αλεξάνδρειο τον Προμηθέα στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Basket League.

Τρία λεπτά πριν από την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με το σκορ στο 28-34 υπέρ του Προμηθέα Πατρών, ο τεχνικός του Άρη ήταν έξαλλος με τους διαιτητές της συνάντησης κι εξέφρασε προς αυτούς τα παράπονα του.

Ο έμπειρος προπονητής ήταν εμφανώς εκνευρισμένος, με αποτέλεσμα οι ρεφς να τον τιμωρήσουν με τεχνική ποινή.