Ηρακλής - Προμηθέας: Επανέναρξη στο Ιβανώφειο που εκκενώθηκε (vid)

Ευαγγελος Στελλάκης

Το γήπεδο εκκενώθηκε κι οι αθλητές Ηρακλή και Προμηθέα επέστρεψαν στο παρκέ για να παίξουν τα τελευταία 1'54'' του πρώτου ημιχρόνου. Περίπου 20 λεπτά διήρκησε η διακοπή της αναμέτρησης.

Όλα ξεκίνησαν περίπου 2 λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, με την διαιτητική τριάδα να ζητά την εκκένωση του γηπέδου λόγω υβριστικών συνθημάτων που ακούστηκαν και της γενικότερης έντασης που επικράτησε, κατευθυνόμενη προς το χώρο των αποδυτηρίων.

Ο κόσμος ξεκίνησε να αποχωρεί κι έπειτα από ένα εικοσάλεπτο αναμονής, το Ιβανώφειο εκκενώθηκε πλήρως, προκειμένου να ξεκινήσει ξανά το παιχνίδι. Στον χώρο βρίσκονταν και δυνάμεις της Αστυνομίας.

Οι ομάδες έκαναν ένα μίνι ζέσταμα και μπήκαν και πάλι στο παρκέ για να τελειώσουν το πρώτο ημίχρονο, το οποίο βρήκε μπροστά στο σκορ τον Προμηθέα με 41-44.

@Photo credits: INTIME