Άρης - Ηρακλής: Οι κυανόλευκοι έτρεξαν σερί 23-1 σε 6 λεπτά! (vid)

Από το 12-3 στο 13-26 ο Γηραιός, με ένα εντυπωσιακό υπέρ του σερί 1-23, μέσα σε ένα έξι λεπτά κόντρα στον Άρη!

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με διαφορά 9 πόντων στο τελευταίο τετράλεπτο (12-3) της εναρκτήριας περιόδου, όμως η αντίδραση τους ήταν υποδειγματική. Οι παίκτες του Κώστα Μέξα απάντησαν στο καλό ξεκίνημα του Άρη με ένα σερί 23-1 υπέρ τους!

Ένα γωνιαίο τρίποντο του Τέιλορ, 8'35'' πριν το ημίχρονο, έστειλε την διαφορά στο +11 για τους κυανόλευκους, διαμορφώνοντας το 13-24 στον πίνακα του σκορ.

Λίγο αργότερα, ο Σκορδίλης με εύστοχο ζευγάρι βολών έγραψε το 13-26 υπέρ του Ηρακλή, κάνοντας... νταμπλ σκορ στο ματς.