Περιστέρι - Προμηθέας: Το εντυπωσιακό κάρφωμα του Έρικ ΜακΚρί στο πρώτο ημίχρονο (vid)

Πέντε λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο «Ανδρέας Παπανδρέου», ο Έρικ ΜακΚρί του Περιστερίου κάρφωσε με δύναμη στην μπασκέτα του φιλοξενούμενου Προμηθέα Πατρών.

Ο 28χρονος φόργουορντ πρόσφερε θέαμα στο κλειστό της Τζον Κένεντυ, καθώς κάρφωσε εμφατικά στο καλάθι των φιλοξενούμενων, έπειτα από όμορφη δημιουργία του Δημήτρη Κατσίβελη. Ο Χάρης Γιαννόπουλος επιχείρησε να τον ανακόψει, όμως δεν τα κατάφερε.

Με αυτό το δίποντο, ο ΜακΚρί ισοφάρισε το σκορ σε 36-36, κάτι λιγότερο από πέντε λεπτά πριν από την ανάπαυλα του ματς για την 1η αγωνιστική της Basket League.

@Photo credits: INTIME